Nie ulega wątpliwości, że Ustawa z dnia 14 czerwca 1960 roku - Kodeks postępowania administracyjnego jest najważniejszym aktem prawnym powszechnie obowiązującym, który reguluje kwestie związane z postępowaniem administracyjnym.
Warto dodać, że podstawowe informacje dotyczące postępowania administracyjnego powinien znać każdy, nie tylko ten kto działa w administracji publicznej. Stroną postępowania administracyjnego jest bowiem nie tylko organ administracji, ale także osoba prawna i osoba fizyczna.
Z całą pewnością dobrze byłoby znać zasady, na których opiera się postępowanie administracyjne. Do najbardziej podstawowych zasad postępowania należy chociażby zasada dwuinstancyjności oraz zasada praworządności, zwana inaczej zasadą legalizmu.
Warto i byłoby zająć się okolicznościami, w jakich dochodzi do wznowienia postępowania administracyjnego. Przesłanką do wznowienia postępowania jest chociażby decyzja wydana przez niewłaściwy organ.
Podobna tematyka: https://docze.pisz.pl/asertywnosc
Wspomnieć należy również o tym, że przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego mają predyspozycję do zmieniania się. Z tego również powodu dobrze byłoby mieć udział w regularnie organizowanych szkoleniach i kursach, które pomogą nam poznać nowe przepisy oraz zrozumieć, które z nich przestały już obowiązywać.
Kpa szkolenie czy szkolenie użytkowanie wieczyste będą z całą pewnością kursami, którymi powinni zainteresować się pracownicy administracji oraz zwykli obywatele. Dobrze byłoby zadbać o to, aby szkolenia oraz kursy zostały poprowadzone przez profesjonalistów.
Jedynie poprowadzenie kursu przez profesjonalistę gwarantuje nam skuteczność szkolenia. Nie podlega wątpliwości, że osoba prowadząca szkolenia powinna być świadoma zmian, jakie są w Kodeksie postępowania administracyjnego.
Warto zainteresować się ofertami szkoleń dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Szkolenia te są prowadzone na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, a nie musimy obawiać się o to, że szkolenie zostanie poprowadzone w sposób odbiegający od przyjętych standardów.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz